
Dr Maria Kołtowska-Häggström, PhD
Proper Medical Writing (PMW)
Z wykształcenia lekarz pediatra, od wielu lat prowadzi Proper Medical Writing (PMW) - pierwszą w Polsce agencję świadczącą usługi pisarstwa medycznego (medical writing). Niezależnie od przygotowywania artykułów naukowych z dziedziny medycyny i nauk pokrewnych oraz opracowywanie dokumentacji do badań klinicznych, PMW oferuje specjalistyczne szkolenia dotyczące prowadzenia badań biomedycznych i związanej z nimi dokumentacji, prawidłowego prezentowania wyników badań naukowych, m.in. zasad przygotowywania publikacji do uznanych, recenzowanych czasopism (peer-reviewed journals), statystyki dla nie-statystyków czy podstaw wystąpień publicznych.
Maria jest autorką ponad 80 artykułów naukowych opublikowanych w recenzowanych czasopismach medycznych.
Jest członkinią wielu towarzystw m.in. Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Klinicznej w Polsce (GCPpl), European Medical Writers Association (EMWA) i European Association of Science Editors (EASE), a w latach 2023-2024 była prezeską EMWA.

dr n. med. i n. o zdr. Michał Piotrowski
Proper Medical Writing (PMW)
Michał interesuje się statystyką biomedyczną, co znajduje odzwierciedlenie w jego pracy naukowej i szkoleniowej. Jest odpowiedzialny za zarządzanie projektami w Proper Medical Writing, a jego główną specjalizacją jest przygotowywanie artykułów naukowych i dokumentacji badań klinicznych. Studiował dietetykę na Wydziale Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i z wyróżnieniem obronił doktorat z mikrobiologii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jest autorem artykułów i wystąpień na temat bakterii beztlenowych. Michał jest również członkiem Stowarzyszenia Na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce (GCPpl).

dr n. biol. Paweł Boguszewski
Centrum Neurobiologii w Instytucie Nenckiego PAN
Neurobiolog, kierownik Pracowni Metod Behawioralnych w Instytucie Nenckiego Polskiej Akademii Nauk. Zajmuje się badaniami behawioralnymi w modelach wykorzystywanych w naukach podstawowych i biomedycznych. Jego zainteresowania obejmują mechanizmy zachowań afektywnych i eksploracyjnych wraz z korelatami neuronalnymi oraz automatyzacją procesów analizy danych eksperymentalnych. Studiował biologię na Uniwersytecie Warszawskim, tytuł doktora uzyskał w Instytucie Nenckiego PAN, staż podoktorski odbył na Yale University, USA.
Prywatnie jest pasjonatem programowania, żeglarstwa i popularyzacji nauki.

dr n. med. Karolina Beda-Maluga
Proper Medical Writing (PMW)
Karolina zajmuje się tworzeniem i redakcją artykułów naukowych, a także przygotowywaniem plakatów, prezentacji oraz raportów z posiedzeń rad konsultacyjnych. Ukończyła analitykę medyczną na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Na tej samej uczelni prowadziła przez wiele lat badania nad makroprolaktyną, czego efektem było uzyskanie stopnia doktora nauk medycznych w zakresie biologii medycznej. Posiada również tytuł specjalisty laboratoryjnej diagnostyki medycznej.
Karolina pełniła funkcję sekretarza redakcji czasopisma Folia Medica Lodziensia oraz sekretarza zarządu Polskiego Towarzystwa Neuroendokrynologii.
Jest członkinią Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce (GCPpl).